TOPlist

TRIKY FAQ: HRY, VIDEOHRY, AUTOMATY a KONZOLE


◄◄1 - [2] - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 ►►
 Slap Fight (bootleg) [slapbtuk] ~ TUR - 16.10.2015 16:06:54 ~ trik[e][■]
Součástí hry jsou hvězdičky. Po sebrání každé hvězdičky je na dolní liště vidět co lze potvrzením druhého tlačítka získat. Na začátku je dobré hned po získání jedné hvězdičky, (což je vyšší rychlost vaší lodě) potvrdit rychlost (SPEED). Rychlost je dobré vzít 2x až 3x.
Další vhodnou věcí je střelba do strany (Side) což jsou 3 hvězdičky.

Nejdůležitější je však výběr vlastní zbraně. Každý si může vyzkoušet co mu nejvíc vyhovuje a danou zbraň použít. K dispozici jsou normální střelba (SHOT), Bomby, Laser a samonaváděcí rakety (HOME MISSILE). Z osobního pohledu jsem vždy používal samonaváděcí rakety. Ve hře jsou ale bonusové místa, na které je nutné mít vždy jeden konkrétní typ zbraně. Květiny rozstřílí Laser a Bomby zase rozsekají jiné místa. To je ale vhodné jen pro hledače zajímavostí :-)

Vaše loď se zvětší a střelba bude rychlejší pokud aktivujete při 4 hvězdičkách rozšíření (WINGS - křídla). To lze opakovat 3x až do maximálního zvětšení. Výhodou ještě je, že když vás soupeři zasáhnou tak se vaše loď o jednu úroveň zase zmenší. Ale osobně jsem nikdy zvětšování nepoužíval a hrál jen s 1x nastavenou zbraní a to z toho důvodu, že je vaše loď dost malá na uhýbání před střelami. Pokud se někdy použije zvětšování, nikdy už nedosáhne loď původní nejmenší velikosti a tím je zranitelnější.

Další dost důležitou věcí je štít (SHIELD). Štít je myslím na 8 hvězdiček. Pokud máte již nasbíraných 8 hvězdiček, vyplatí se další hvězdičky již nesbírat a mít štít připravený pro případ nouze. Po použití štítu, který je časově omezený (častým inkasováním ran se ještě užití štítu zkracuje) znovu sbírejte 8 hvězdiček na další štít.

Nevýhodou hry je, že když ztratíte život v těžkém úseku, tak už je minimální šance daný úsek projet jen s nejzákladnějším nastavením. Hra asi nekončí, ale po otočení pokračuje od začátku druhým, třetím kolem. Toto je ale moje zkušenost z před cca 25 lety, poněvadž teď to nedokážu otočit ani jednou :-( Slap Fightu zdar :-)
 Saboteur II: Avenging Angel [spec128@sbteur2] ~ AIN - 11.10.2015 08:29:17 ~ komentář[e][■]
Nejdůležitější je podle mě přesně strategicky rozvrhnout, jakou pásku vzít dřív a jakou později, jinak se zdržíte a pak to ve vyšších levelech (zejména od 7. mise) nemůžete časově stihnout. Ze začátku je času hodně, můžete nasbírat klidně body chozením a mlácením nebo sbíráním pásek (i když je nepotřebujete), ale zhruba v 2. polovině misí je času zoufale málo. Bojovat s ninjama je skoro nemožné, páč tím hrozně ztrácíte, musíte běžet a běžet po nazpaměť naučené cestě a trefovat vchody apod. K efektivitě procházení podstatně přispívá správné používání všech výtahů!

Ve hře je rozmístěno 15 pásek, což je o 1 víc než je potřeba i v nejvyšším levelu. Pokud je seberete všechny přibydou akorát body jinak se nic nestane. Rozmístění pásek v domě a jejich nejtaktičtější pořadí sbírání jsem se pokusil ukázat na tomto zrychleném videu:

http://www.youtube.com/watch?v=WDXAXbFQUvw

Časově nejnáročnější je mise 8 - tam nemůžete ani na okamžik zaváhat, máte time 550 a jedna cesta navíc vás může stát celou misi. Je to opravdu velice těsné! Musím říct, že postup, který vidíte u mě na videu, ke splnění mise 8 nestačí - musíte na to přijít sami a když si to nenecháte prozradit, je to opravdu jeden z nejkrásnějších strategických záplatek celé hry.
Komplex má prý přes 700 místností, takže je to oříšek se v tom vyznat, ale po nějakém tom roku hraní se to dá zvládnout ;-)

Odměny (body) jsou podle mého pozorování počítány takto:

$20 ... každý úder včetně hvězdice apod.
$100 ... zabití (včetně psa), dostanete vždy dohromady $120, tj. ještě +20 za poslední úder
$1000 ... sebraná páska (i když ji nemusíte sebrat)
$5000 ... odevzdání pásek do terminálu u rakety (nelze jít vícekrát; pokud hrajete první mise, kde pásky zatím nesbíráte, můžete je po jedné nosit, ale 5000 se připíše jen napoprvé)
$5000 ... úspěšný únik z tunelu
$10000 ... úspěšné zakončení mise

Za vypnutí elektrického plotu není žádná odměna. Čas, ve kterém misi dokončíte, nijak skore neovlivňuje.

Poslední páska je zvýrazněna zeleně, takže je nemusíte nutně počítat, máte-li jich sebrat víc.
Na stromy v zahradách se dá vylézt.
Výdrž strážců i psů je vždycky náhodná a různá.
Výchozí stavy výtahů jsou náhodné.
Skoky nic neurychlují, spíš naopak. Průměrná doba přeběhnutí místnosti normálním tempem je asi 5.20 sec, průměrná doba přeběhnutí místnosti pomocí skoků asi 5.45 sec, tj. asi o 1/2 sec delší. Zdá se to málo, ale pokud takhle proběhnete 10 místností po sobě, za pomoci skoků to budete mít už o 5 sec delší!

Pro ty, kdo by chtěli trénovat všechny mise, pak ještě vstupní hesla:

1...ENTER (tedy normálně klávesa)
2...JONIN
3...KIME
4...KUJI KIRI
5...SAIMENJITSU
6...GENIN
7...MI LU KATA
8...DIM MAK
9...SATORI
 Space Encounters [spcenctr] ~ LEX - 29.07.2015 14:15:41 ~ trik[e][■]
Oprava údaje o bonusových životech:ty jsou při 4 000,8 000 a 16 000 bodech.
 Jump Bug [jumpbug] ~ WAR - 09.07.2015 19:08:11 ~ trik[e][■]
Jump Bug MENU (obrázek)
 Donkey Kong 3 [dkong3] ~ JMV - 04.07.2015 16:25:12 ~ trik[e][■]
Pokud spadlý super-sprej neseberete, zůstane dole ležet na stejném místě i v dalším kole :-)
 ASO - Armored Scrum Object [aso] ~ WAR - 27.06.2015 22:06:45 ~ trik[e][■]
http://emux.esero.net/users/WAR/others/ASO-manual.pdf
 Ninja-Kid II / NinjaKun Ashura no Shou [ninjakd2] ~ VK - 18.05.2014 23:43:38 ~ manuál[e][■]
Odskok od stěny (bez této dovednosti některé sekce nelze dokončit) se provede následovně:
Výchozí situace: jste vlevo od stěny od které se chcete odrazit. Páka vpravo, skok. Těsně před stěnou dáte páku doleva a opět skok. Ninja se odrazí. Lze libovolně opakovat sem tam sem tam...
 Undercover Cops [uccops] ~ DRI - 16.03.2014 10:43:41 ~ faq[e][■]
V průběhu hry se získávají hvězdy (a taky body) za Finess Tricks – techniku boje. Velká hvězda = 10 malých. Každý útok je bodován (kromě útoku, který ubírá energii a kromě kopu Flame).

Každé kolo má dané Border Score a na konci každého kola (kromě posledního) je Assessment Day - vyhodnocení techniky boje. Pokud je dosažené skóre vyšší než Border Score, dostanete bonus. Za dva takto získané bonusy dostanete život navíc. Dosažené skóre závisí na tom, kolik nepřátel jste zabili a jakým způsobem. Ve druhém kole tedy není dobré házet nepřátele z plošiny na zem a ve třetím a čtvrtém kole není dobré nechat nepřátele utíkat, nebo je nechat pozabíjet se navzájem.
 Truxton II / Tatsujin II / Tatsujin Oh [truxton2] ~ VOJ - 04.01.2014 10:47:38 ~ trik[e][■]
Při stisku 4. tlačítka se zrychluje a lze se tak efektivně vyhnout těžkým nepřátelům.
 Psychic 5 [psychic5] ~ J.D - 14.10.2013 19:36:07 ~ manuál[e][■]
Naprosto neuvěřitelná (hlavně vzhledem k roku) plošinovka. Dovolím si shrnout pár těch důležitějších věcí, v rámci možností přehledně (pokud to vůbec jde).

BONUSY:

EXTRA bonus - v určitých fialových boxech (3. a 6. level) je život. Ten se dá získat ještě složením slova EXTRA.

SECRET bonus - nejvýhodnější bonus v poměru hodnota/náročnost. V každém levelu jde vzít v určitém fialovém boxu zlatý panáček (v 1. levelu je to ten horní box nad 1. Tel. budkou, zbytek viz input). Box se musí rozbít v momentě, kdy číslice tisíců ve skóre (4.zprava) odpovídá počtu sebraných panáků z předchozích kol. Tzn. v prvním levelu 0, ve třetím 2, v osmém 7 atd.. Takže pokud se někde třeba jeden nepodaří vzít, pak to bude např. v osmém kole číslice 6. Zároveň ale musí být označené pole inventáře prázdné, jinak se objeví místo panáka věc, která v poli je.
Hodnota bonusu je 10k, 50k, 100k, 200k, 300k, 400k, 500k, 1 milion.

ALL 100% bonus - na konci kola za sebrání všech potravin.

ALL GOLD bonus - s ohledem na složitost je to nejvyšší/nejtěžší cíl ve hře (silně podhodnocen) - na konci levelu za sebrání všech sad potravin. Každá sada bez přerušení od 1. po poslední kus. Přepínání mezi sadama potravin je bouchnutím kladiva mimo potravinu. Tzn., že když nemám jednu sadu ze zbývajících pěti ukončenou a seknu nepřítele, tak musím seknout ještě 4x, abych se vrátil zpět na rozjetou sadu.

MAGICAL bonus - ve skleněných láhvích. 8 levelů = 8 láhví, z toho 3 láhve postavy a 5x Magical. Pro získání nejvyššího bonusu 1 milion se musí vzít 5 bonusů v řadě, tzn. všechny 3 postavy v prvních třech levelech. To jde udělat tak, že se v prvním levelu splní ALL GOLD bonus (Makoto-2.level) a ve 3.levelu se sebere Secret bonus (Genzoh-3.level).
Hodnota je 10k, 50k, 100k, 500k, 1 milion.

Dál stojí za zmínku šperky za 2k a 4k (pokud je stovková číslice ve skóre - třetí zprava - nulová, je to za dvojnásobek), ale snad jenom pokud se násobí třeba 4x, 8x, jinak je to zanedbatelná hodnota.

Fialové boxy - v některých (vždy stejné) je život, v jiných čas, prsteny, ale v drtivé většině z nich je smajlík. To se hodí nejvíc na přeměnu věcí v inventáři. Pokud je v inventáři nějaká věc (objevují se tam za sbírání potravin) a je zrovna označená, při rozbití boxu se objeví místo smajlíka (nebo třeba času, ale to je škoda).
◄◄1 - [2] - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 ►►


EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry