TOPlist

TRIKY FAQ: HRY, VIDEOHRY, AUTOMATY a KONZOLE


◄◄1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - [10] - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 ►►
 Thrusta [spec128@thrusta] ~ AIN - 28.04.2009 07:43:51 ~ recenze[e][■]
Tuhle hru jsem měl vždycky hrozně rád. Na to, že vznikla už v r. 1983 (autor Patrick Richmond) má kromě originálního nápadu krásné provedení. Vetřelci se všelijak hýbají a vlní a jsou nápaditě prokreslení jakoby byli průhlední. Zvuky doprovázejí celou hru (což nebylo tou dobou vůbec běžné a v Thrustě se povedlo duplikovat zvuky tak, že každá potvůrka vydává svůj vlastní zvuk, což vede ve výsledku k zajímavé & nepřetržité zvukové kulise). Někdy se sice zdá, že určité partie hry nejsou dotaženy (např. konec hry blikne bleskově GAME OVER a ticho :) nebo cihličky v každém kole mohly být třeba jinak barevné atp.), zato je Thrusta co se týče hratelnosti dobře vyvážená, klade vám přijatelný odpor a obtížnost neodrazuje. V každém kole jste také zvědaví na nové mimozemské potvůrky :-) A představte si, že ta hra obsahuje neuvěřitelných celých 70 levelů!!

Vaším úkolem je zničit všechny vetřelce, které se rodí z vajíček dole. K dispozici máte raketku, která může v případě nebezpečí střílet, ale hlavně posouvá kámen, který je umístěn náhodně ve výchozím bodě někde nahoře vedle vás. Tento kámen je jediný schopný zabít narodivší se potvory z vajec, takže úkolem je posouvat jej tak, aby spadl přímo na ni/ně. Zajímavé je, že v prostředí je gravitace a raketa, pokud nestojí na zemi, padá. Pokud střílíte, nemůžete potvory z vajec zabít. Střelbou je možno zneškodnit jedině nepřátelskou ochranku, která se pohybuje poměrně systematicky za vámi po celé obrazovce. Ta není sice nijak záludná, ale vzhledem k tomu, že jí je neustále stejný počet a každá likvidace nepřítele je hned doplněna, dokáže vám to taky pořádně osladit. Pointa hry tedy není složitá, ale ve hře samotné musíte občas dost popřemýšlet - bezhlavě se tahle hra projít prostě nedá. Nejlepší je, že s dalším levelem se mění nejen vzhled potvor, které se rodí a těch, které je chrání, nýbrž také jejich vlastnosti: pohybují se jinak, některé vás pronásledují a některé lezou i nahoru a znepříjemňují vám tam život, některé jsou těžkopádné a hloupé.

Nejlepší způsob jak vyzrát je počkat si, až potvory utvoří skupinky a pak je zabít jednou ranou (nebo alespoň jejich největší počet naráz). Ve hře není čas. To je velmi důležité, můžete proto hrát a jednat poměrně klidně, ačkoliv hra zpočátku svádí k akci a k rychlému pohybování se po obrazovce všemi směry a nejrůznějšímu honění. Pochopitelně v každém dalším kole je to o něco složitější, potvory jsou vlezlejší a nebezpečnější a životy vám postupně ubývají, přesto se dá šikovně vykličkovat i těsně nad nimi nebo pod nimi a v ideálním případě si najít nejméně ohrožovaný koutek.

Vlevo nahoře jsou údaje o počtu životů (modré raketky) - život se doplňuje po každých třech odehraných levelech, vpravo pak informace o tom, ve kterém se nacházíte levelu, v každé misi vám tedy přibyde jeden trojúhelník. Podle počtu trojúhelníků čili poznáte, ve které misi se necházíte. Po každých 11 levelech se trojúhelníky začnou přepisovat jinou barvou.

Škoda, že dneska už nevznikají takhle nápadité hry! Thrusta, ačkoli působí na první pohled infantilním dojmem, není vůbec jednoduchá a stojí určitě za zahrání! Já osobně jsem se zatím dostal do 17. levelu, a kdo projde celých 70 misí, musí být fakt machr! ;-)
 Cybernoid II: The Revenge [spec128@cbrnoid2] ~ AIN - 27.04.2009 23:05:54 ~ trik[e][■]
Na konci každého levelu musíte nasbírat nějaký počet bonusových bodů, aby se vám připsaly k hlavnímu score. Bonusové body jsou ty červené pod hlavním a dostáváte je za ty různé diamanty apod. Na konci levelu musíte mít nejméně 1500 bonusových bodů - máte-li míň, nepřipíší se a navíc o ně přijdete: vynulují se, bohužel.
 Switchblade [spec128@swtblade] ~ PED - 26.04.2009 12:59:28 ~ komentář[e][■]
Za level pocitam zniceni bosse (zmizi velka zabrana v pristupu do dalsi casti bludiste).
 Streets of Rage 3 [gen_eur@sor3] ~ JMV - 18.04.2009 11:11:54 ~ trik[e][■]
Pokud mate plny modry sloupecek a blika "OK", muzete udelat "Special attack" bez ztraty energie!
 Panama Joe [spec128@panmajoe] ~ AIN - 16.04.2009 00:09:32 ~ trik[e][■]
Na to se dá přijít sice rychle, ale dá se s tím taktizovat. Pokud vás nějaká potvora zabije, tak se zabije i sama, takže jde obětovat život za cenu třeba celého levelu.
Po hladkých lanech se šplhat nahoru nedá (dá se jich jen chytat, když padáte z velké výšky).
Zhruba z 2x větší výšky panáčka Joe se zabijete.
V některých obrazovkách si radši pospěšte, není moc času a nikde ho nevidíte. Po nějaké době však přilétne jakási potvora a nekompromisně vás sejme :)
 Gryzor [spec128@gryzor] ~ AIN - 14.04.2009 11:43:31 ~ ostatní[e][■]
Ve verzi pro 123 je tam zřejmě nějaký bug. Po dokončení 1. levelu odpálím jakousi elektrárnu a následně se didaktik resetne :)
 Bogey Manor [bogeyman] ~ KWB - 06.04.2009 10:39:37 ~ trik[e][■]
Úkolem ve hře je pozhasínat světelné koule a opustit dům. Ovšem domy jsou plné potvor, které mají různé schopnosti - (kromě zabíjení vám ubírají čas (!), teleportují na patrech, znovurozvěcují koule atd.)

1. tlačítko - úder mečem (na omráčené potvory, otvírání dveří, ničení oken, zdí, koulí)
2. tlačítko - omračovací pistole na monstra
1. + 2. - aktivujete menšího společníka, který klestí cestu (1x v levelu)

Po rozbití zelené koule se někde rozblikají dveře, ve kterých se po vstupu do nich nachází zbroj, s tou jste cca 30 sekund nezničitelní a můžete zabíjet jen mečem kohokoli a skákat mezi patry (2. tlačítko). Když ničíte v brnění, je vše více bodováno, ale po ukončení levelu nedostanete Power Bonus (10000)

Tři rozbité červené koule = objeví se artefakt na 4. patře (rozsvítí všechna patra, bonus body, zmrazení potvor aj.)
 Do! Run Run [dorunrun] ~ CRW - 02.04.2009 01:00:33 ~ trik[e][■]
Kazde odrazeni kulicky pred zasahem znasobuje bonus o 500. Maximalne 3000 za potvoru.
 Jetpac [spec128@jetpac] ~ KWB - 09.02.2009 22:10:26 ~ manuál[e][■]
Level spočítáme podle schématu:
A, B, C je round (otočení), I, II... jsou lodě:


A

I 1 2 3 4
II 5 6 7 8
III 9 10 11 12
IV 13 14 15 16

B

I 17 18 19 20
II 21 22 23 24
III 25 26 27 28
IV 29 30 31 32

C

I 33 34 35 36
II 37 38 39 40
III 41 42 43 44
IV 45 46 47 48
 Alien Storm [gen_eur@astorm] ~ PED - 05.02.2009 15:44:42 ~ trik[e][■]
---------------------------------------------------------------------------------
Hra obsahuje nekolik modu:

# "mlaticka"
* klasicka mlaticka s relativne slusnou moznosti utoku:
- 2x vlevo/vpravo = beh, je mozne v behu i strilet
- tlacitko "roll" vas posle do kotoulu, + strelba se z nej utocne vrhnete na nepratele a odhodite je (velmi ucinny zpusob jak bezpecne nicit vice protivniku, ubira malo energie, ale pri spravnem uziti zvladne i 4+ protivniky najednou)
- beh + roll = salto ponad protivnika, lze pak strelit hlavou dolu (vypada to hezky, ale neni to moc potreba)
- "bomba" = jenom kdyz mate dostatek energie, setrte si to spis na bossy nebo velke shluky nepratel
- obycejny utok - vypada to tak, ze vsechny postavy potrebuji ke standardnimu utoku energii, po vycerpani energie se postava jenom ohani zbrani jako kyjem.
* je relativne bezpecne cekat az prijde nepritel zepredu, nekteri skacou, bud je sestrelte ve vzduchu nebo rychle uhnete nahoru/dolu
* vubec neni bezpecne cekat az prijde nepritel shora/zdola, vetsinou ziska vyhodu prvniho utoku

# "strelba" (mate jen zamerovac a strilite po cele obrazovce)
* od 3. nebo 4. mise uz nestrilejte po civilistech, ubere to vase zdravi
* krome civilistu strilejte naprosto po vsem ... bud trefite nepratele, nebo rozbijete neco v pozadi, kde se ukryvaji baterky energii pro specialni utok, nebo lekarnicky se zdravim. Baterku i lekarnicku je potreba "sestrelit", aby prisla k vam. (v EMUX se hra single, takze vam ji pak nikdo neukradne, ale na automatu ve trech byla velka sranda si vzajemne energii krast, nekdy i na ukor strelby po nepratelich)
* v pozdejsich kolech chodi nekdy vzadu extra silni nepratele, ktery vydrzi vice strel, ale jeste i v misi 6 vam nic oskliveho neudelaji (tahle konzolova verze je hodne osekana oproti automatove, ja znam spis automat, tam obcas plivali a snad i vypousteli male vetrelce IIRC?).

# "beh" (trochu jako klasicky shooter zleva doprava)
* proste strilejte, ucte se kdy se co kde objevi aby jste to priste zabili hned jak to vyleze ven, jinak nic extra
* tlacitkem roll jde udelat salto (uhybny manevr, ktery neni potreba kdyz vsechno sestrelite okamzite)

---------------------------------------------------------------------------------
Hra obsahuje 3 postavy: (jmena jsou z automatu, ne z teto verze)

# Karen:
zbran: plamenomet, mensi dostrel
specialni utok: atomovka

# Gordon:
zbran: modra plazma, prumer
specialni utok: prelet laseroveho bombarderu

# Scooter (muj oblibenec pro single):
zbran: elektricky bic, ma asi nejlepsi dostrel a mozna i silu
specialni utok: Scooter vybouchne a pribehne novy
◄◄1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - [10] - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 ►►


EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry