TOPlist

TRIKY FAQ: HRY, VIDEOHRY, AUTOMATY a KONZOLE


◄◄1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - [9] - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 ►►
 Battle Garegga [bgaregcn] ~ KWB - 23.01.2010 16:08:25 ~ manuál[e][■]
Hra je mnohem přísnější než Battle Bakraid a Batrider (na nějaké těsné střely kolem křídel se skřípějícím efektem zapomeňte), místo speciálního nabíjení zbraně umožňuje nastavit přídavné lodě do palebních módů. Hození bomby neznamená nesmrtelnost.

- padající šarže (100, 200 ... 10000). Při přerušení jde znovu od 100
- plné zbraně a bomby - sbírání vylepšení do plné výbavy je pak za 500 nebo 1000
- skryté bonusy, aktivují se bombou

 Pole Position [polepos] ~ J.D - 20.01.2010 16:36:04 ~ trik[e][■]
Ve starších verzích je 1 kolo kvalifikace + 4 závod,v novějších 1kolo těžší kvalifikace + 3 kola závod,takže na skóre je lepší hrát starší a na Emux novější.
 Andro Dunos [androdun] ~ J.D - 20.01.2010 16:28:40 ~ trik[e][■]
Když jsou po dokončení levelu všechny zbraně naplno,perfect bonus bude místo zbraní 1 život.Nejlíp to jde ve 3. a 4.levelu:
http://emux.esero.net/users/J.D/inputs/2010-01-19x19-44-56%5Bandrodun%5D(j.d).zip
 Nebulus [a500p@nebulus] ~ AIN - 07.01.2010 22:23:12 ~ ostatní[e][■]
Nevíte, čím se skáče? Nahoře u tý díry se vždycky zaseknu, protože nevím, jak se skáče... Šipky + CTRL fungujou normálně, jen šipka nahoru prostě neskočí a nepřeskočím díry.
 Andro Dunos [androdun] ~ PED - 03.01.2010 13:57:44 ~ manuál[e][■]
Tady je jak by se cca. mely hrat prvni ctyri levely:
http://emux.esero.net/users/PED/INPUTS/2010-01-03x11-43-50%5Bandrodun%5D(ped).zip

(a krome toho je tam nazorna ukazka jak v zadnem pripade NEhrat paty level)
 VROOM [a500p@vroom] ~ PED - 01.11.2009 17:34:16 ~ manuál[e][■]
Ovladani prepsane z manualu:

SPACE - pauza
F10 - ZOOM (zmena pohledu)

V boxech:
T - vymena pneumatik
G - doplneni paliva (ukazatel paliva je vpravo nahore, zeleny+cerveny sloupecek)

Palubni deska:
T - stav pneumatik, zelene = ok, oranzove potrebuji vymenit, cervene uz je pozde
HHacko se zarazenou rychlosti
Pedal brzdy
Pedal plynu
rychlost
E - stav motora (zelena/oranzova/cervena)
dolni linka je otackomer

Zbytek ovladani (mimo arcade):
V modu sampionatu se F1-F9 pouziva pro save/load dane pozice sampionatu.
 Raiden [raiden] ~ PED - 17.09.2009 10:17:21 ~ trik[e][■]
Ruzne drobne detaily jak ta hra funguje:

- strely nekde po ctvrtem-patem zesileni uz nejsou o moc silnejsi, u cervenych dokonce mirne slabnou, 4-smerovy zakladni rozprasovac je celkove temer stejne silny jako plny rozprasovac, takze jednotlive strely jsou v tom plnem rozprasovaci slabsi. Presto se vyplati strely upgradovat: 1) pokryji vice prostoru, jenom je treba vice ran na zniceni nepratel, takze je to zhruba remiza 2) kdyz mate plnou silu strel a raket, tak po smrti z vas vypadne "P" bonus, ktery vam vrati plnou silu strel (i plnou silu raket, pokud mate alespon jeden stupen, takze kdyz lita na obrazovce P + M/H a vy nemate rakety, tak nejdriv seberte M/H, az pak P). U modreho laseru se to projevuje tak ze zhruba od 2.5-3 laseru uz s dalsim upgradem moc neposili, presto plny modry pas je nejsilnejsi. Ale treba po 2 modrych bonusech mate jenom jeden nepretrzity proud modrych strel ktery uz ma seriozni palebni silu a da se s nim hrat podobne dobre jako s plnym modrym pasem.

- prepnuti strel mezi cervenym/modrym typem (sebranim bonusu dane barvy) vam neprida palebni silu, takze ze zacatku sbirejte jenom bonusy stejne barvy aby palebni sila rostla. Typ strel si prepinejte jenom kdyz vite co delate a ze je to pro nasledujici cast hry lepsi.

- score za "M" a "H" rakety je vetsi nez za klasicke strely, takze kdyz treba v prvnim levelu nicite nepratele spis raketami nez strelami, budete mit na konci levelu tak o 1k-2k vic bodu.

- strely davaji body kazda zvlast za zasah, cerveny sprej ma vice strel nez modry laser, takze dava malinko vic bodu (pokud nepratele zasahnou vsechny strely, tedy stojite tesne pod nim).

- nepratele co jsou na obrazovce delsi dobu jsou nekdy o par ran tuzsi = vetsi score (udela to rozdil tak 500-2000 bodu za prvni kolo)

- pro dvojhru - kdyz strilite do sveho kolegu, tak se vase strely zmeni na jiskry, ktere jsou mnohem silnejsi nez normalni strely. U bossu se to obvykle vyuzivalo stylem synchronizovaneho plavani, pardon, letani, kdyz jsme se na zacatku prekryli a pak se hybali uplne stejne aby jsme celou dobu oba generovali jiskry (chce to samozrejme partaka se kterym si rozumite a hrajete casto, takze oba presne vite kam se poleti a kam se uhne).
 Chronos: A Tapestry of Time [spec128@chronos] ~ AIN - 05.09.2009 18:43:35 ~ trik[e][■]
Když zvolíte Sinclair Joystick, bude ovládání na kurzory + 0 (fire).

Za každých 10.000 b dostanete život. Písmenka, co tam létají v kroužku, jsou cca za 900 b, jinak je všechno v zásadě za 50 b. Postup do dalšího levelu je za 1.000 b.
 Flimbo's Quest [a500p@flimboq] ~ AIN - 01.09.2009 11:57:34 ~ manuál[e][■]
Kouzelník potřebuje pro své lektvary nějaké formulky, které mu musíte posbírat. Jejich rozmístění je víceméně náhodné, takže kam máte jít musíte tak nějak zkoušet. Nejlépe pamatovat si zběžně, kde jaká potvůrka chodí. Počet formulek, které potřebuje sebrat, je vždy cca 3-6 (podle výše levelu), pak pokračujete do dalšího levelu.

Na začátku vám hned bliká dole zvíře, ve kterém se dokument s formulkou nachází. To zvíře najděte a pokud je to ono inkriminované, pak bliká. Zabijte ho a vezměte si formulku, doneste ji kouzelníkovi do dřevěných dveří. On vám zadá další zvíře atd., než to poskládá celé. Ve hře je možné, že se občas objeví i dokument s jasným velkým S - je to dokument, který když donesete kouzelníkovi, ukončuje předčasně celý level.

Kromě formulek pro kouzelníka můžete získat i srdce, většinou z létajících potvor. Jestliže mu přinesete 4 srdce různé barvy, dostanete život navíc. Barvu srdce měníte střelbou do něj, vzhledem k tomu, že neustále stoupá vzhůru, musíte jednat rychle. (Srdce přebíjí dokument s formulkou a naopak, takže jestliže již něco nesete, pak díky tomu, že seberete srdce, o dokument přijdete! To nemusí být nic tak strašného, ale kdybyste náhodou objevili dokument s S, který ukončuje level, bylo by to nepříjemné a je lépe se tak srdci vyhnout.)
Rozhodující ve hře jsou peníze. U kouzelníka si můžete koupit všelijaké vychytávky, od dlouhých střel po formulku nebo dokonce celý level. Peníze získáte ze zabitých zvířat a ještě lépe z nějaké skrýše. Ty se nacházejí v různých dírách nebo ve stromech. Pokud na takovou skrýš narazíte, uvidíte, že nějaké pytlíčky mají na sobě znak dolaru. Můžete peníze vysbírat spontánně, což je ale $10 za každý pytlík, ale ušetříte čas, nebo v pořadí, ve kterém se znak dolaru přesouvá, tj. pak $20 za každý pytlík.

S časem začíná být potíž až ve vyšších levelech. Je možné ho dokoupit u kouzelníka, stejně tak je možné, že se objeví z nějaké potvory (na což ale nejde spoléhat). Navíc kupovat něco navíc než listinu se moc nevyplácí, peníze se shánějí hodně těžko.

Ze začátku doporučuji koupit si co nejdříve prodlouženou střelu, protože ta krátká je fakt nedostatečná. Level nebo formulku si kupte až co nejdál, první kola se dají hravě udělat a není třeba utrácet. Dejte si také pozor na díry, je to někdy dost nepřehledné, stejně tak na stejnou barvu potvor s pozadím (nejlépe již preventivně střílet).
Víc než nějaká rychlost je v téhle hře cenná zdravá a rozhodující úvaha. Zbrklost nebo nějaké pendlování po okolí se nevyplácí, je třeba rozhodnout se jasně co chci, kam pro to jdu a vše konat s rozvahou.
 Kageki [kageki] ~ PED - 22.08.2009 21:44:34 ~ trik[e][■]
Vase energie se prubezne doplnuje, hlavne kdyz souper lezi na zemi, takze pote co souperi zasadite finalni uder, se screenshotem jeste chvilku pockejte, az kym souper neleti dolu kanalem, muzete jeste 1-2 carky energie ziskat.
◄◄1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - [9] - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 ►►


EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry