TOPlist

PROFIL UŽIVATELE [LIM]

INFORMACE O HRÁČI
TURNAJOVÝ REPREZENTANT
2012 2013 2014STANDARDNÍ ČLENSTVÍ
POPULARITA:35

hráčovy nepřekonatelné rekordy po více než 3 roky v turnaji ARCADEx2 hráčovy nepřekonatelné rekordy po více než 1 rok v turnaji ARCADEx0   hráčovy nepřekonatelné rekordy po více než 1 rok v turnaji EMUXx4 hráčovy nepřekonatelné rekordy po více než 6 měsíců v turnaji EMUXx0

[KATEGORIE]
PLATFORM / SPORTS / MISC.

[HRÁČOVA SCORE]
(*.) (1.) (2.) (3.) (4+)
poslední přidáno 12.5.2014 18:39:06


 JMÉNO: Michal Petrgál
 ROK NAROZENÍ: 1986
 MĚSTO: Praha
 PŘEZDÍVKY: Limba
 REGISTRACE: 26.11.2003 16:11:30
 *
 WWW: http://www.artofwrestling.cz
 EMAIL:  
 ICQ:  
 *
 ADRESÁŘE:
 EMUX\LIM\Public
 EMUX\LIM\Public\Inputs
 EMUX\LIM\Public\Others
 
HRÁČ O SOBĚ NAPSAL:
Už jako malé dítě ve věku šesti až sedmi let jsem s obdivem vzhlížel k bratrovi (MAP) a sestře (CHE). Vždy, když jsme s rodinou vyjeli na koupaliště do Jinolic (okres Jičín), tatínek vytáhl černý kouzelný měšec plný dvoukorun, pár jich dal sourozencům a ti v mém doprovodu upalovali po žhavých kamínkách na druhý břeh do pěkně seřazených maringotek. Zde se jako tým oddávali hrám Double Dragon či Xain'd Sleena (tyto si jako jediné pamatuji), zatímco já plnil úlohu ručníkáře, který dělal vlastnoručně a vlastnotělně stín pro nejlepší možné hraní. V podstatě jsem v prvních automatových měsících vůbec nehrál, jenom se velmi zainteresovaně díval na ostatní.

Asi první hry, které jsem spatřil, byly Galaxian a Shaolin's Road, a to v Hradci Králové. Tehdy jsem se díval na tatínka, jak mu jdou střílet raketky. Sestru zase bavil Moon Patrol. Bratr byl v pubertálním věku okresním přeborníkem v Rygarovi, Moon Walkerovi a Street Fighterovi 2. Moje hráčské dny přišly v Jinolicích, když jsem si zkusil SF2 tehdy za tři koruny. Pamatuji si i na hraní v HK, a to Shaolin's Road alias Kicker nebo Moon Patrol. Nejlepší byly však ty chvíle, když nějaký borec obklopený hloučkem lidí se dostal ve hře hodně daleko, ne-li na konec. To se pak někdy dočkal i potlesku. Mně se to stalo pouze dvakrát. Poprvé když jsem dohrál King of Fighters 94 v Jinolicích a když jsem se ve Spilotéce v Banské Bystrici odvážil používat kouzla v Mortal Kombat 2.

Nelze zapomenout na nefunkční čudlíky či směry páček. U nás v Jičíně se také stávalo, že vypadával v maringotce proud, což majitel vždycky vyletěl z kůže, protože nám musel dát ty hry znovu a zadarmo. :-)

Smutná konečná pro kabinety byla u nás na vlakovém nádraží, kde jsem si stihl zahrát Metal Slug 1, 2 a X, předtím i SF2CE, Growl a další, na které si nepamatuji. Dodneška tam dva automaty stojí, ovšem nikdo u nich nestojí, žádné hloučky se netvoří a když si chcete zahrát, všichni se na vás dívají jako na blázna. Kde jsou ty časy, kdy jsem se jako malý či puberťák těšil, až z kapesného vyložím minimálně půlku do mincovníku a strávím téměř celé odpoledne u her, než si půjdu hrát ven s kamarády? Nezbývá nic jiného než vzpomínat...z nostalgie jsem v roce 2008 vhodil pětikorunu do nádražního kabinetu a za odborného dohledu partnerky zkusil extra moderní Tekken 5. Jediný zážitek byl ten, že páčka neumožňovala výskok.

Dlouhá léta trvala, než jsem na jednom Excalibur CD narazil na ranou verzi emulátoru MAME a viděl tam názvy jako Bomb Jack a podobné. Po asi několikaměsíčním brouzdáním po erárním internetu jsem nalezl funkce MAME a počet emulovaných her a nevěřil svým očím. Po strašně dlouhé době jsem si mohl zahrát DOUBLE DRAGON z tepla svého domova! S bratrem, sestrou, to je fuk. Nádherný zvuk vhozené mince, úžasná hudba a bezduchá mlátička s romantickým bratrovražedným příběhem na konci. To byl návrat...

A pak přišel EMUX - respektive moje sestra mi pověděla o projektu svého tehdejšího spolužáka z Hradce Králové o automatových hrách. V dřevních dobách, kdy se score ještě zasílaly e-mailem, jsme se oba zaregistrovali (já tehdy pod jinou přezdívkou, kterou jsem v listopadu 2003 musel z osobních důvodů zrušit) a vychutnávali si pocit z automatovek, dnes již nesmrtelných. Nikdy jsme nepatřili mezi Top Arcade Users, ale dodneška, když bratrovi či sestře řeknu ve větě MAME či EMUX, rozzáří se jim jejich dětská očka pod kůží dospěláka a mají chuť si alespoň jednou zase zahrát ve dvojhře, než je to úplně pohltí a pokusí se o nějaký upload score do EMUX turnajů.

V polovině roku 2008 jsem navíc zážitek z hraní povýšil na jinou úroveň a pořídil do domácnosti X-Arcade Dual Panel. Od té doby byl prozkoušen lidmi, kteří nikdy nehráli, a to byl pro mě důkaz, že investice nebyla v žádném případě zbytečná.

Vivat el EMUX MAME!!!EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry