TOPlist

TRIKY FAQ: Slap Fight (bootleg) [slapbtuk]

 

 TUR - 16.10.2015 16:06:54 ~ trik[e][■]
Součástí hry jsou hvězdičky. Po sebrání každé hvězdičky je na dolní liště vidět co lze potvrzením druhého tlačítka získat. Na začátku je dobré hned po získání jedné hvězdičky, (což je vyšší rychlost vaší lodě) potvrdit rychlost (SPEED). Rychlost je dobré vzít 2x až 3x.
Další vhodnou věcí je střelba do strany (Side) což jsou 3 hvězdičky.

Nejdůležitější je však výběr vlastní zbraně. Každý si může vyzkoušet co mu nejvíc vyhovuje a danou zbraň použít. K dispozici jsou normální střelba (SHOT), Bomby, Laser a samonaváděcí rakety (HOME MISSILE). Z osobního pohledu jsem vždy používal samonaváděcí rakety. Ve hře jsou ale bonusové místa, na které je nutné mít vždy jeden konkrétní typ zbraně. Květiny rozstřílí Laser a Bomby zase rozsekají jiné místa. To je ale vhodné jen pro hledače zajímavostí :-)

Vaše loď se zvětší a střelba bude rychlejší pokud aktivujete při 4 hvězdičkách rozšíření (WINGS - křídla). To lze opakovat 3x až do maximálního zvětšení. Výhodou ještě je, že když vás soupeři zasáhnou tak se vaše loď o jednu úroveň zase zmenší. Ale osobně jsem nikdy zvětšování nepoužíval a hrál jen s 1x nastavenou zbraní a to z toho důvodu, že je vaše loď dost malá na uhýbání před střelami. Pokud se někdy použije zvětšování, nikdy už nedosáhne loď původní nejmenší velikosti a tím je zranitelnější.

Další dost důležitou věcí je štít (SHIELD). Štít je myslím na 8 hvězdiček. Pokud máte již nasbíraných 8 hvězdiček, vyplatí se další hvězdičky již nesbírat a mít štít připravený pro případ nouze. Po použití štítu, který je časově omezený (častým inkasováním ran se ještě užití štítu zkracuje) znovu sbírejte 8 hvězdiček na další štít.

Nevýhodou hry je, že když ztratíte život v těžkém úseku, tak už je minimální šance daný úsek projet jen s nejzákladnějším nastavením. Hra asi nekončí, ale po otočení pokračuje od začátku druhým, třetím kolem. Toto je ale moje zkušenost z před cca 25 lety, poněvadž teď to nedokážu otočit ani jednou :-( Slap Fightu zdar :-)


EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry