TOPlist

TRIKY FAQ: Saboteur II: Avenging Angel [spec128@sbteur2]

 

 AIN - 11.10.2015 08:29:17 ~ komentář[e][■]
Nejdůležitější je podle mě přesně strategicky rozvrhnout, jakou pásku vzít dřív a jakou později, jinak se zdržíte a pak to ve vyšších levelech (zejména od 7. mise) nemůžete časově stihnout. Ze začátku je času hodně, můžete nasbírat klidně body chozením a mlácením nebo sbíráním pásek (i když je nepotřebujete), ale zhruba v 2. polovině misí je času zoufale málo. Bojovat s ninjama je skoro nemožné, páč tím hrozně ztrácíte, musíte běžet a běžet po nazpaměť naučené cestě a trefovat vchody apod. K efektivitě procházení podstatně přispívá správné používání všech výtahů!

Ve hře je rozmístěno 15 pásek, což je o 1 víc než je potřeba i v nejvyšším levelu. Pokud je seberete všechny přibydou akorát body jinak se nic nestane. Rozmístění pásek v domě a jejich nejtaktičtější pořadí sbírání jsem se pokusil ukázat na tomto zrychleném videu:

http://www.youtube.com/watch?v=WDXAXbFQUvw

Časově nejnáročnější je mise 8 - tam nemůžete ani na okamžik zaváhat, máte time 550 a jedna cesta navíc vás může stát celou misi. Je to opravdu velice těsné! Musím říct, že postup, který vidíte u mě na videu, ke splnění mise 8 nestačí - musíte na to přijít sami a když si to nenecháte prozradit, je to opravdu jeden z nejkrásnějších strategických záplatek celé hry.
Komplex má prý přes 700 místností, takže je to oříšek se v tom vyznat, ale po nějakém tom roku hraní se to dá zvládnout ;-)

Odměny (body) jsou podle mého pozorování počítány takto:

$20 ... každý úder včetně hvězdice apod.
$100 ... zabití (včetně psa), dostanete vždy dohromady $120, tj. ještě +20 za poslední úder
$1000 ... sebraná páska (i když ji nemusíte sebrat)
$5000 ... odevzdání pásek do terminálu u rakety (nelze jít vícekrát; pokud hrajete první mise, kde pásky zatím nesbíráte, můžete je po jedné nosit, ale 5000 se připíše jen napoprvé)
$5000 ... úspěšný únik z tunelu
$10000 ... úspěšné zakončení mise

Za vypnutí elektrického plotu není žádná odměna. Čas, ve kterém misi dokončíte, nijak skore neovlivňuje.

Poslední páska je zvýrazněna zeleně, takže je nemusíte nutně počítat, máte-li jich sebrat víc.
Na stromy v zahradách se dá vylézt.
Výdrž strážců i psů je vždycky náhodná a různá.
Výchozí stavy výtahů jsou náhodné.
Skoky nic neurychlují, spíš naopak. Průměrná doba přeběhnutí místnosti normálním tempem je asi 5.20 sec, průměrná doba přeběhnutí místnosti pomocí skoků asi 5.45 sec, tj. asi o 1/2 sec delší. Zdá se to málo, ale pokud takhle proběhnete 10 místností po sobě, za pomoci skoků to budete mít už o 5 sec delší!

Pro ty, kdo by chtěli trénovat všechny mise, pak ještě vstupní hesla:

1...ENTER (tedy normálně klávesa)
2...JONIN
3...KIME
4...KUJI KIRI
5...SAIMENJITSU
6...GENIN
7...MI LU KATA
8...DIM MAK
9...SATORI


EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry