TOPlist

TRIKY FAQ: Puzz Loop 2 [pzloop2j]

 

 MEA - 10.04.2005 17:38:53 ~ trik[e][■]
Jako u každé takové podobné hry, rozhodují bonusy. Každý mod vyžaduje trochu jinou taktiku a fígle:

Balls - body se vypočítavají jako čas x maximální počet mičků zmizelých při jednom spojení dvou Obrů. Vyplatí se tedy nasázet co nejdelší libovolnou sekvenci mezi dva Obry a pak ji odpálit, jeden násobič bonusu je tak jistý. Další je čas - level se dohraje po splnění limitu. Podařilo se mi 50.000 x 42 = 2.100.000 bonus.

Stage - Tady je to celkem jasné. Bonus se počítá jako čas x největší dosažená reakce. Např v 1. kole se dá 50.000 x 14 = 700.000 bonus.

Levels - Fígl je v tom udělat co nejdelší nepřerušovanou sekvenci reakcí, ale NEMUSÍ jít BEZPROSTŘEDNĚ po sobě. Prostě v klidu odpalovat jednu trojici po druhé, nesmí tam jít žádný jalový úder, kdy nezmizí nic. Pokud se toto podaří, dochází k tomu, že vedle hlavního skore začne nabíhat ještě COMBO score, vlastně se všechno dubluje. Ve chvíli, kdy zahrajete míček naprázdno se vám COMBO skore přičte k hlavnímu a začínáte jakoby znova.
 MEA - 18.04.2005 11:04:45 ~ trik[e][■]
Jen doplním: trik popsaný u modu level se dá použít u všech modů. Je to hlavní pointa hry - spolu s rychlostí a počtem reakcí. Pokud vsadíte na rychlost a jednoduchost, dá se na bonusech nabrat dost bodů. Ale pokud chcete nahrát opravdu hodně, je nutné udělat co nejdelší sekvenci, hrát opatrně a na čas se vykašlat.
 MEA - 22.04.2005 12:45:13 ~ trik[e][■]
Další poznatky k modu balls:

1. nevyplatí se hrát na časový bonus

2. maximální hodnota combo, kterou lze dosáhnout, je 99

3. v prvních třech levelech rozhodně pokud možno nepoužívejte mizení kuliček pomocí obrů. Combo naskakuje jen za klasické jednoduché reakce (i vícenásobná reakce zvýší násobič jen o 1). Takže pomalu vyzobávejte kuličky a obry smažte až když mezi nimi nic není nebo jen kuličky, které se nepárují.

4.Teprve od levelu 500 - 800 už je nutné občas zatáhnout za záchrannou brzdu a využít obry. Od levelu 800 - 1000 už je to nutnost, ale při combo 99 už je to jedno, body lítaj za všechno co uděláte :-)
 MEA - 29.06.2005 17:47:50 ~ trik[e][■]
Tipy pro mod levels:
1. hra nabízí jako munici jen ty barvy, které jsou už na ploše v řetězu.
2. nejvíce bodů se dá nasbírat dlouhým combem, největší nebezpečí jsou tudíž plonkové kuličky, které nemáte jak spárovat
3. Vždy se snažte takové osamělce nějak spojit, někdy to jde, někdy ne.

V první etapě pomalu vyzobávejte, není kam spěchat. Dá se nahrát combo kolem hodnoty 30, to je slušný vklad do další etapy.
Při první bombě ZÁSADNÉ odpalujte jen žlutou nebo béžovou barvu, v další etapě ani jedna z nich nepřijde a nehrozí, že by vám zbyly plonkové.

Občas se stane, že po prvním odpalu vám přijdou dvě žluté nebo béžové za sebou, to je samozřejmě smůla a znamená restart.
Celý mod je hodně o náhodě, když máte kliku, dá se nahrát celkem bez problémů 4 - 5 M, více už jen výjimečně.


EMUX - KLUB ELITNÍCH HRÁČŮ: rekordy, emulátory, automaty, konzole a videohry